KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12948160
nr 1294 8160
Maja Bååth
(1883-1984), Sverige
Oljemålning, Tulpaner i vas. Signerad M Bååth, daterad -46. Olja på pannå, 53x44 cm
Elin Maria (Maja) Bååth, svensk bildkonstnär född 1883, död 1984.
Utrop:
500 kr
måndag 2 december 2019
kl 19:23:16
Maja Bååth
Läs mer om Maja Bååth